vyrabim

Horní madlo ke kameře

madlo HV20-01Horní madlo ke kameře, k lepšímu úchopu a možnosti kreativněji  vytvářet některé typy záběrů. Vhodné zejména u menších typů kamer, které jej nemají od výrobce a jsou i příliš malé na stabilní držení pouze z ruky.

Madlo je vyrobeno z hliníku.

Plánek dílů ke stažení

 

Sluneční clona ka LCD kamery

kryt-LCD-HV20-008Sluneční clona na LCD kamery, vyrobena z podložky pod myš. Je vhodná do slunečného počasí, kdy se nám LCD kamery nepříjemně leskne a v podstatě nemůžeme řádně natáčet. Jako materiál nám poslouží podložka pro myš. Koupíme tu nejobyčejnější, pokud  možno bez látkového potahu, neboť ten  nevydrží příliš dlouho přichycen a potom by nám nehezky  vysel z clony. Maximálně jej využijeme při střihu vzoru, aby nám látkový potah udržel  části clony u sebe.

Materiál se nařežeme do požadovaného tvaru dle velikosti LCD kamery, slepí hrany, přišijeme několik pásků a suchých zipů. Doba výroby cca 4h, cena 100Kč.

 

 

 

Úprava dálkového ovládání kamery

DO-HV20-uprava005Standardní ovládání ke kameře je většinou pouze omezeno na přímou viditelnost na čidlo zepředu kamery. Pokud chceme  mít možnost kameru ovládat i ze zadní části a mít ji více pod dohledem, lze si  klasické bezdrátové ovládání s omezenou funkčností předělat z původního ovladače kamery. Stačí nám k tomu pružný točený kabel z telefonu, jedna dioda obdobných parametrů, jako máme na dálkovém ovladači, tech. lepidlo, ostrý nůž a trocha pájení.