blog

Životní moudra Pražáků

on Úterý, 19 Únor 2013. Vloženo v Ze života

Kde nic tu nic, přijel jednoho krásného zimního rána, do Špindlerova Mlýna Pražák. Byl mimořádný borec, Alfa samec, jak už to tak u Pražáků bývá. Rozčísnul tedy v jednu hodinu ráno dveře místního hotelu a jal se dirigovat recepční, že jako on právě teď přijel a není před hotelem, skoro, natažen červený koberec.

Cedule, že recepce je v provozu pouze do 22hodin ho minula pouze o pár centimetrů, mrška jedna.

Z toho by se dalo odvodit, že na recepci nikdo prostě nebude. A skutečně, tam ani nikdo nebyl.

Milý Pražák, v mírně roztrpčené náladě, že ho nevítá asi slavnostní výbor, jal se ihned volat na tísňovou linku 158, že jako chce podávat trestní oznámení, že ho nikdo neubytoval. Dožadoval se exemplárního potrestání nejen recepční, které v předtuše jeho příjezdu měla stát v pozoru u dveří, ale chtěl by nechat potrestat snad i děti majitele hotelu, neboť dozajista i ony za to mohou, že mu není vyhověno, tj. že není po jeho vůli.

Z linky 158 byl pevným a rozhodným hlasem odkázán na místní služebnu, že jako hlídka má důležitější práci, než mu  zajistit ubytování. Dotyčný v adrenalinovém opojení, protože taková nepřítomnost recepční, je dozajista životním traumatem, se  dožadoval  hlídky na místě v direkci, "teď hned!!".

Dostalo se mu tedy druhého poučení, že když tedy "teď hned", že musí osobně na tu služebnu. Pražák se však nevzdal a vykasal se s další připravenou výmluvou, která asi v Praze funguje, ale kdo ví, že právě "požil" (asi alkohol?) a nemůže jet!.

Jenže i v Krkonoších existuje seznam připraveným výmluv, takže milej zlatej Pražák má i své dvě nohy a umí je snad používat, ne?

Tímto prvním a posledním dějstvím měla být tato tragikomedie ukončena, v domnění, že Pražák využije připravený náhradní pokoj, jak bylo později zjištěno a bude klid.

Jenže co se nestalo. Adrenalin ne a ne se milého Pražáka pustit, tak skutečně kolem druhé hodiny ranní dorazil Pražák na místní oddělení. Protože taková nespravedlnost se musí  okamžitě potrestat, jak by k tomu přišli slušní Pražáci.

Na milého Pražáka však nikdo nečekal, proto musel chudák vyčkat pár minut na mrazu než  se mu tedy, odtrženi od jiné práce, začali místní strážci pořádku, věnovat.

Po krátkém divadelním vystoupení hlavní postavy bylo operativně u recepční zjištěno, že tato nebohá žena byla tak ochotna a připravila jiný pokoj, který byl k dispozici, dokonce milého Pražáka dopředu informovala, jak se do pokoje dostat s tím, že jeho původní pokoj bude druhý den, jak bylo dopředu a řádně avizováno, standardně připraven. Milý Pražák byl i srozuměn, vcelku s předstihem, že recepce prostě funguje jen do 22hodin a že jinak fungovat nebude.

Závěrem si místní strážci pořádku vyslechli útrpné lamentování, že se tohle bude řešit, zapojí se soudy a zaplacené zálohy už musí být v tu dobu nejmíň na trase  zpět  k jeho účtu nebo se na to podívá nejlepší pražský právník.

Po několika minutách na čerstvém krkonošském vzduchu byl Pražák slušně vypoklonkován, ať jde zase otravovat chvíli jinam, že lidská hloupost je nekonečná a trpělivost strážců pořádků má své meze.

Komentáře (10)

 • Karel Slavík

  Karel Slavík

  19 Únor 2013 v 18:53 |
  Jestli to vydržím, bude to zajímavé
 • Pavel

  Pavel

  06 Březen 2013 v 18:06 |
  Pěkný stránky, gratuluju, ve svém se dobře bydlí.

  Blog je svižně a pěkně napsaný, trochu ho jen kalí fakt zevšeobecňování. Blbcové jsou všude a přece podle pár jedinců nebudeš hodnotit všechny lidi (rodilých pražanů je navíc po málu). V Praze je samozřejmě bohatších a "důležitých" lidí víc než jinde, ale ani tady bych nezevšeobecňoval, každý bumerang se totiž jednou může vrátit a napáchat paseku .-))) .
 • Karel Slavík

  Karel Slavík

  06 Březen 2013 v 18:47 |
  Ahoj Pavle. Jasně, že se musí trochu číst mezi řádky. V Praze mám část rodiny, takže s hodnocením člověk musí být opatrný.-))

  Ale zrovna tento případ byl takový ten typický "pražský pepík", který se tím chlubil .-)))

  Praha je krásná a dobrých a špatných lidí je všude namícháno zhruba stejně .-))
 • Pavel

  Pavel

  06 Březen 2013 v 20:16 |
  Já do toho jako rodilý pražák rád občas dloubnu, to víš .-) .

  Populista Nohavica zdá se nikdy nebydlel ve velkém městě, kde jsou prostě permanentní zácpy (samozřejmě dopravní .-) ). Rád si tak přihraje pár (skutečně velmi) levných bodíků lacinou "malou domů", když zamění (záměrně?) dopravní kalamitu se sněhovou (respektive cituje některý mladý redaktůrky bulvárních médií, kteří všechno rádi nafukují). Ty čtyři centimetry sněhu v kombinaci se stovkou tisíc aut vedou ke zpomalení dopravy a zácpě v jakémkoliv větším městě. Ale ostravský chachar se populismu nebojí, ví co dělá .-) .

  Jeho starý songy miluju, ale tou písničkou se měl trefit spíš do médií a virtuální reality, kterou vytvářejí. Realita normálního člověka v dopravní zácpě velkoměsta je zcela jiná, než jak ji popisuje. Prostě se jen projevil jako buran, co rád laciný body.

  Nedávej se s ním do party :))) !!
 • Karel Slavík

  Karel Slavík

  08 Březen 2013 v 11:29 |
  Slušným Pražákům se omlouvám. Prostě je to daň za hlavní město .-))
 • ogar

  ogar

  16 Březen 2013 v 07:53 |
  Karle, pěkně to rozjíždíš, držím palce!
 • Karel Slavík

  Karel Slavík

  16 Březen 2013 v 20:12 |
  Dík .-)
 • ogar

  ogar

  16 Březen 2013 v 21:01 |
  Ogaři, serte na to zbytečné hašteření, všeci máme stejnů díru do prdele..:D
 • Karel Slavík

  Karel Slavík

  16 Březen 2013 v 21:45 |
  Neboj, my se s Pavlem známe dlouho, to je kamarádské hašteření...-)
 • Pavel

  Pavel

  26 Duben 2013 v 18:51 |
  Mohu potvrdit, naprosto .-) .

Napsat komentář

Komentujete jako host.