blog

Nebula 4200 5-axis problém s nastavením?

on Pátek, 22 Červenec 2016. Vloženo v VideoBird

- řešení problému s kalibrací a nastavením základních parametrůcelek sm

 

K nastavení tohoto stabilizátoru je potřeba nejprve stáhnout software, ve kterém bude nastavování probíhat. Jde o software ze stránky:

 http://www.basecamelectronics.com/downloads/32bit/#latest

kde najdete vždy poslední verzi softwaru SimpleBGC:GUI (32bit). Tento si stáhněte a spusťte.

simplebgc

Dále budete potřebovat ve svém počítači Bluetooth, ten je v podstatě standardem v noteboocích. U stolních PC asi pravděpodobně budete muset dokoupit Bluetooth vysílač (cena mezi 200-300Kč).

 Teoreticky (bez záruky, nezkoušel jsem) lze odšroubovat zadní plastový kryt na hlavním rameni stabilizátoru a z boku skrze otvor ramene je přístup k MicroUSB konektoru. Předpokládám, že plně nahradí Bluetooth spojení.

Před jakýmkoliv počinem si nejprve bezpečně uložte své profily z přístroje na svůj HDD!! Vpravo nahoře je tlč. Save, takže každý profil si uložte na HDD. Vzhledem k tomu, že tento návod lze použít např. jen ke kalibraci, nikoliv nahrávání profilů od výrobce, tak některé kroky lze vynechat a použít své profily, např. odladěné praxí a zkouškami stabilizace. Níže uvedený návod platí zejména v případě, kdy si např. přístroj uvedete omylem do továrního nastavení a přijdete o veškeré profily a nastavení.

Pokud jste tedy řádně vybaveni softwarem a hardwarem, své profily máte bezpečně zazálohovány na disku, zapněte Nebulu 4200 a v softwaru SimpleBGC připojte vlevo nahoře výběrem portu COM (v případě Bluetooth spojení) a tlačítkem Connect. Proběhne propojení  stabilizátoru se softwarem. Poté vpravo nahoře v poli Profile vyberte ze svého disku profil č. 3 nahraný z tohoto souboru. Poté odklikněte tlačítko Load. Nahrají se parametry ze souboru. Následně odklikněte vpravo dole tlačítko WRITE. Dojde k zapsání uvedených parametrů z profilu do samotného přístroje. Mějte samozřejmě nahoře vybraný profil č. 3, kam se soubor zapíše, abyste pak krok s nahráváním profilu č. 3 nemuseli opakovat v závěru.

Kalibrace

Dalším krokem bude provedení kalibrace přístroje. Na záložce Basic zůstaňte a vlevo dole je tlačítko 4 - vypněte motory stabilizátoru.

Dále zvolte tlačítko 6 , které Vás přesune na  novou kartu - kalibrace senzorů.

5

Než budete provádět kalibraci, vždy mějte přístroj a všechny ramena zafixována (nemusíte silou, motory  jsou vypnuté a nebudete  překonávat žádnou sílu těchto motorů) v polohách, aby kamera ukazovala rovně vpřed. Proto si dejte práci a umístěte kameru do stabilizátoru  pomalu a vyvažte ji tak, aby nedocházelo k samovolnému otáčení ramen, viz. moje video s ukázkou, jak  postupovat při vkládání a vyvážení kamery ve stabilizátoru.

Když máme ramena stabilizátoru rovně, stiskneme volbu  2 a následně volíme tlačítka podle čísel vyobrazených na obrázku výše.

- 1 (RESET vlevo) a 4 (RESET vpravo)

- 2 (TEMP.CA) a 3 (CALIBRATE vlevo) a poté 5 (CALIBRATE vpravo)

- přepneme na volbu 3

a zopakujeme  kalibraci dle výše uvedeného postupu, tj. tlč.1 a 4 a pak tlč. 2, 3 a 5

Pokud je vše v pořádku, můžeme okno ukončit volbou vpravo dole CLOSE

Poté co jsme se vrátili na základní obrazovku záložky Basic, vpravo nahoře v okně Profile načteme zbývající profil č.1, vpravo dole zapíšeme do  stabilizátoru tlč. WRITE a nezapomeneme načíst i profil č. 2 a opět tlačítkem WRITE zapíšeme do stabilizátoru. Profil č.3 je již nahrán, na něm jsme prováděli kalibraci přístroje. Pokud jsme zapomněli, tak nahraje i profil č.3 a uložíme do přístroje  tlč. WRITE.

Jako poslední krok klikneme na tlč. AUTO u volby Motor Cnfiguration. Nezapomeňte, že musíte být přepnuti na  správném profilu a změněné hodnoty pak zapsat.

1

Nebula 4200 bude provádět automatické nastavení síly motorů, takže  ramenům stabilizátoru dejte prostor k protáčení, vše trvá cca 20-30sec.

Tím by měla být provedena kalibrace a nastavení přístroje a vše by mělo fungovat jak má .-)

Návod na postup a profily do přístroje pochází přímo od výrobce, kdy vše zašle jejich podpora na vyžádání, jinak tyto informace nejsou dostupné. Takže v případě problému se softwarem či s činností přístroje, lze tímto uvést vše do provozuschopného  stavu.

Níže jsou ke stažení dostupné materiály od výrobce.

 Nebula4200_Manual_EN.pdf

Nebula4200_User_Manual.pdf

SimpleBGC_32bit_manual_2_50_eng.pdf

Download profiles for Nebula 4200 5-asix

English:

1: Please select file 3. Load parameters, file 3. Click the lower right corner WRITE. Save.

 

2: Calibrate the sensors.

  - Please click on the button: MOTORS ON/OFF

  - Please click the Basic interface button IMU Calibration Helper

  - Into the sensor screen

5,

First choice button Camera IMU

Then click on the 1 and buttons
Then click on 2 and then 3 and finally 5

Then choose button Frame IMU

Repeat steps above.
Click Close to exit

In the calibration of the sensor, please be sure to maintain the level of Nebula 4200.


3: Select the file to load parameters 2, File 2. Click on the right small-angle WRITE. Select the file to load parameters 1, file 1.


4: Please click on the AUTO button Followe mode interface.The automatic repair Angle.

1

Napsat komentář

Komentujete jako host.