blog

Články z kategorie: Technika

Jak obnovit data z poškozené karty?

-> Čtvrtek, 02 Leden 2014. Vloženo v kategorii Technika

screenshot-1Nedávno se mi přihodila nemilá věc, kdy jsem po natáčení zjistil, že nemám data na kartě z kamery. Tento nepříjemný zážitek nikomu nepřeji, ale bohužel stává se to ať selháním techniky či selháním člověka. Používám u kamery Canon Xf100 karty typu CF (Compact Flash). Při nahrávání se jevilo vše  v naprostém pořádku, ale po vytažení karty a připojení přes čtečku k PC jsem obdržel pouze hlášku o tom, že karta je nedostupná a  systém nabízel pouze  formát.

Sony Vegas - Nástrojová lišta

-> Sobota, 23 Únor 2013. Vloženo v kategorii Technika

Nástrojová lišta (Toolbar)

Nástrojová lišta slouží k zrychlené volbě nejčastěji používaných funkcí. Do lišty lze libovolně přidávat další funkce (ikony) a to přes volbu v menu Options->Customize Toolbar.

Sony Vegas - Hlavní okno

-> Sobota, 23 Únor 2013. Vloženo v kategorii Technika

Úvod

Vegas Pro je profesionální software určený pro snadný střih a úpravu multimediálních souborů, tedy zejména video a audio souborů.

Hlavní okno

Hlavní pohled, který se zobrazí při otevření softwaru. Pracovní prostor je rozdělen do tří základních oblastí: Track list (Seznam stop), Timeline (Časová osa) a Windows docking area (Skupina pracovních záložek). Při své práci můžete tyto okna dle libosti přesouvat, vypínat a zapínat, měnit jejich velikost a to formou přetažením za levý horní roh příslušného okna.

Sony Vegas a jak začít

-> Úterý, 19 Únor 2013. Vloženo v kategorii Technika

vegaspro12 rSony Vegas

Sony Vegas je kvalitní nástroj pro vytváření, editaci, střih a další zpracování videa i audia. Program podporuje i zachytávání a práci s SD i HD videonahrávkami. K dispozici je mnoho různých filtrů, audio a video efektů atd. Upravené video lze uložit do některého z populárních video formátů nebo vypálit přímo na DVD. Extrahovat a uložit lze i zvukové stopy z video souborů a je možno je uložit například do MP3 formátu.

V poslední verzi Sony Vegas Pro 12 byla zakomponována i spolupráce s  efektovým programem HitFilm 2 Ultimate (obdoba Adobe After Effects).